רשלנות רפואית אי אבחון אירוע מוחי במועד

רשלנות רפואית אי אבחון אירוע מוחי במועד

שבץ מוחי – (Stroke / CVA), או בשמו המוכר אירוע מוחי, הוא תופעה שקורית כשאספקת הדם למוח מופרעת - ובעקבות זאת חלה פגיעה או אבדן תפקוד של פונקציות מסוימות.
הסימנים העיקריים לאירוע מוחי:

  • הפרעות מוטוריות (חולשה או שיתוק בשרירים)
  • הפרעות בתקשורת (קשיי דיבור או הבנה)
  • ירידה במצב ההכרה
  • כאבי ראש
  • סחרחורות, בחילה והקאה
  • הפרעות בשדה הראייה
  • במקרים מעטים התכווצויות.

רשלנות רפואית אי אבחון אירוע מוחי לא תמיד כל הסימנים ברורים או מופיעים בבת אחת!
הרופא המטפל, הפראמדיק, רופא חדר המיון או כל איש צוות רפואי שמטפל באדם שלוקה באירוע מוחי או עם חשד לאירוע מוחי - חייב להיות מסוגל לקרוא ולאבחן את התסמינים – ולדאוג למתן טיפול רפואי באופן מידי.

"זמן זה מוח" (Time is brain) - בעשורים האחרונים, שבץ מוחי עבר ממחלה שכמעט בלתי ניתנת לטיפול - למחלה עם הרבה אפשרויות טיפוליות בזמן האקוטי, עם שיפור משמעותי. בשעות הראשונות לאחר תחילת האירוע המוחי, קיימים אמצעיים טיפוליים שנועדו לחדש את זרימת הדם לאזור האיסכמי, כדי למנוע הפיכתו לאוטם, והישנות מוקדמת של האירוע המוחי.

לאבחנה מוקדמת של סוג השבץ (איסכמי או דימומי) חשיבות רבה, על מנת לתת את הטיפול המתאים, כמה שיותר מהר. ביצועCTA  ו/או MRI מחוייב מיד עם קבלת החולה לבית החולים.

אסור לצוות הרפואי בבית החולים לשכוח ש"זמן זה מוח" ושמדובר באחד ממצבי החירום שברפואה. טיפול מהיר ויעיל יכול להציל את חייו של הלוקה בשבץ - ואבחון מאוחר או שגוי עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ואפילו למוות.

לרוב, רשלנות רפואית עלולה להתרחש במהלך האבחון והטיפול באירוע מוחי: כאשר הצוות הרפואי מתעלם מתסמינים ומתלונות המטופל, מאבחן את מצבו באופן שגוי, מתרשל בעריכת בדיקת רקע או היסטוריה רפואית ומשפחתית, מתעלם מממצאי הבדיקות הרפואיות, איננו מבצע בדיקות נדרשות וחיוניות (CT,CTA,MRI,MRA,EEG), איננו מבצע אבחנה מבדלת, על מנת לשלול מחלות אחרות, או אי הפניה לחדר המיון במועד, בחירת פרקטיקה טיפולית שגויה שאיננה מתאימה למצבו, טיפול תרופתי שגוי או במינון שאיננו מתאים.

למשרדנו התמחות ספציפית בייצוג תובעים בתביעות רשלנות רפואית בגין אי אבחון אירוע מוחי במועד. משרדנו, איתי גבעון עו"ד רשלנות רפואית, מתמחה בייצוג תובעים בתביעות רשלנות רפואית בגין אי אבחון אירוע מוחי במועד, אנחנו כאן, בשבילכם  | צרו קשר לייעוץ אישי