תאונות עבודה - תביעות ביטוח לאומי

תאונות עבודה - תביעות ביטוח לאומי

על מנת שעובד יוכר כנפגע עבודה, עליו לקבל תחילה "הכרה" מהמוסד לביטוח הלאומי כ- 'נפגע עבודה'. חוק הביטוח הלאומי מגדיר תאונת עבודה כתאונה שקרתה לאדם תוך כדי עבודתו, אצל המעסיק שלו או מטעמו; ההגדרה לתאונת עבודה רחבה וכוללת הרבה פעולות שיכולות להיות קשורות בעבודה: נסיעה למקום העבודה, פעילות בשעות העבודה עצמה ודרכו (או נסיעתו) של העובד לביתו, ממקום העבודה. עצמאי שעבר תאונת עבודה צריך להוכיח קשר לעבודתו - או למבצע הזמנת העבודה.

כדי שהתאונה תוכר כתאונת עבודה, צריך להצביע על קשר סיבתי בין הנזק הגופני או הנפשי שנגרם לעובד לבין התאונה, וקשר, כמובן, בין התאונה לעבודה עצמה.
את התביעה ל-"הכרה בתאונה כתאונת עבודה" חייבים להגיש למוסד לביטוח לאומי בתוך שנה ממועד התאונה.

מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך-דין מומחה בתחום הנזיקין - נזקי גוף, שיש לו ניסיון עשיר, ידע מקיף והיכרות עמוקה עם חוקי המוסד לביטוח הלאומי ותקנותיו.
"לא מספיק שאמלא תביעה בעצמי? שאגש לבדי לוועדה הרפואית? בשביל מה אני צריך לממן עורך-דין?!"

המוסד לביטוח הלאומי הוא הגוף שאחראי על הביטחון הסוציאלי של כולנו; הוא נמצא שם כדי לעזור לנו, בעת צרה. אך עורך דין שמומחה בהלכות חוק הביטוח הלאומי, מכיר את התקנות לפיהן עובד המוסד, את רשימת הליקויים השונים, את הפסיקה הרלוונטית, את הטרמינולוגיה והפרקטיקה - יכול לדרוש את התגמולים המרביים שעשויים להתקבל בגין נזק הגוף.

כשנפגע עבודה ניגש עם עורך דין מומחה לנזקי גוף, שממלא עימו את התביעה, חותם עליה ומגיש אותה בשמו, ומגיע לוועדה הרפואית מלווה בעורך דינו (בעל מקצוע שמכיר את המערכת, בטוח בעצמו ויודע, על פי רוב, מה ישאלו בוועדה) - מקבל אותו נפגע יחס אחר לחלוטין וטוב יותר, מאשר היה מקבל אם היה מגיע בגפו.

למשרדנו, איתי גבעון עו"ד מומחה לתאונות עבודה וביטוח לאומי, ניסיון רב בניהול תיקים גדולים, עם נזקים מורכבים ועורכי הדין שלנו בקיאים בכל רזי החוק והפסיקה בנושא "הביטוח הלאומי"
עם הצלחות רבות ללקוחותינו; אנחנו כאן, בשבילכם| צרו קשר לייעוץ אישי