רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית סביב אירועי הלידה מתחלקת לשני חלקים עיקריים: רשלנות רפואית שפוגעת ביילוד ורשלנות רפואית שפוגעת באם.

רשלנות רפואית שפוגעת ביילוד שכיחה ביותר כאשר לא מאבחנים, מתעלמים מסימני המוניטור או לא מטפלים בזמן במצוקה של העובר; מרשלנות רפואית שכזו עלול להיגרם ליילוד נזק קשה ובעיקר נזק מוחי.

רשלנות רפואית בלידה יכולה להיגרם, בין היתר, מבחירה שגויה של שיטת המיילדות, הצוות לא יילד את התינוק במהירות הנדרשת ובהתחשב במצבו, אם נבחר מכשור רפואי שאיננו נכון, הולם או מתאים ופגיעה שמתרחשת זמן קצר אחרי הלידה, מטיפול לקוי או רשלני לדוגמא שהצוות הרפואי מתעלם ממצבו הרפואי של היילוד, אשר מצריך התערבות טיפולית באופן מידי, או מתן טיפול תרופתי מידי.

היעדר נוכחותו של רופא, כשהמצב מצדיק זאת, אם מחליטים לוותר על אופציית ניתוח קיסרי או התרשלות בזמן לידה מכשירנית.

הבחירה שלא להפנות לבדיקות רלוונטיות, התייחסות רשלנית לתוצאות, אי- אבחון או פענוח שגוי של הבדיקות המקדימות או התעלמות (מוניטור, אולטרסאונד, דיקור מי שפיר וכו'), רשלנות בזירוז או בעיכובה של לידה - לרוב מספקים עילות מוצדקות לתביעות רשלנות רפואית.

לצורך הגשת תביעות ברשלנות רפואית בלידה או בהריון, משרדנו, איתי גבעון עורך דין מומחה לרשלנות רפואית בלידה תומך את תביעותיו בחוות דעת של טובי ובכירי המומחים הרפואיים בתחומי המיילדות והגניקולוגיה, הניאונטולוגיה, נוירולוגית ילדים ושיקום ילדים.

משרדנו מומחה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית בלידה, אנחנו כאן, בשבילכם | צרו קשר לייעוץ אישי