רשלנות רפואית בגרידה

רשלנות רפואית בגרידה

רשלנות רפואית בגרידה

רשלנות רפואית בגרידה יכולה להיגרם משלל סיבות:
בחירה שגויה בשיטת הפסקת ההיריון, ביצוע הפרוצדורה הניתוחית בסטנדרטים נמוכים ו/או ביצועה ע"י מנתח בלתי מיומן, בעקבותיה נוצרות הידבקויות בחלל הרחם, או פגיעות חמורות אף יותר, כמו ניקוב דופן הרחם ופגיעה באיברים פנימיים – וזאת בעקבות טכניקה שגויה ורשלנות של המנתח. לעתים גם שאריות בחלל הרחם של חלקי שלייה, לאחר לידה או הפלה, גורמות לנזקים בלתי הפיכים, לכן, בהתאם לפרקטיקה רפואית מקובלת, על הצוות הרפואי לוודא שחלל הרחם נקי, בתום ההליך.

במקרים בהם משרדנו מייצג בתביעות בגין רשלנות רפואית בביצוע גרידה אנחנו רואים, לא אחת, שהדבר מלווה גם באי השגת הסכמה מדעת של המטופלת לפני ביצוע הגרידה, בכך שאינה מודעת להשלכות ההליך או לאופציות טיפוליות חלופיות ומקובלות - כמו שימוש במכווצי רחם (ציטוטק), טרם נקיטה בשיטה הניתוחית והאגרסיבית.

יתרה מזאת, לא פעם אנחנו עדים לביצוע הפרוצדורה הניתוחית באופן רשלני, על ידי מי שאיננו מיומן ובסטנדרטים נמוכים מהמצופה. לעתים הפרקטיקה מבוצעת בקליניקות פרטיות, ללא רישיונות והיתרים, ובאמצעות מכשור בלתי תקין. עוד קורה שהרשלנות באה לידי ביטוי בבחירה בשיטת הפסקת הריון שאינה תואמת את נסיבות המקרה, קבלת החלטה על ביצוע גרידה כשלא היה צורך בכך, היעדר ליווי ופיקוח רפואי וחוסר השגחה, לאחר ההליך.

למרבה הצער, ההשלכות של רשלנות רפואית בגרידה יכולות להיות קשות ביותר, הרס חלל הרחם, פגיעה ברירית הרחם, פגיעה בדופן הרחם וניקובו, תוך גרימת זיהומים. כל אלה עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ולעקרות מלאה – ואף לכריתתו של הרחם.

למשרדנו, איתי גבעון עו"ד מומחה ברשלנות רפואית, ניסיון רב בייצוג תובעים בתביעות רשלנות רפואית בגרידה, אנחנו כאן, בשבילכם | צרו קשר לייעוץ אישי